Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Kup rynny dachowe na regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zręczności – podobnie jak zakładanie rynien. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich części są tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, metalowe lub PCV – które kupić?

W asortymencie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wykonane z kilku surowców – m. in z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania powinno się więc skonsultować z fachowcem.

Dane firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08