Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Sprawdź, gdzie zamówić domy z drewna Kraków.

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W domach drewnianych nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. W konsekwencji domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]