Budowa domów z bali – ciepłe i piękne domy

Na domygoralskie.com zlecisz budowę domów z bali.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To stara technika budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu również pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są aktualnie z chęcią wznoszone też w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być spotykane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Wybierając dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]