Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o WordPress malware, uzyskasz na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w minionych latach tak wziętym CMS-em, że ilość sklepów i stroninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony oparte na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania witryny malware, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie wirusów z WordPressa?

Grafiki na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? Strona rozsyła niechcianą pocztę? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To jedynie kilka z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich sytuacjach wymagane jest natychmiastowe działanie, aby zidentyfikować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa nierzadko przekracza umiejętności osób, które codziennie parają się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów powinno się powierzyć fachowcom od tego typu działań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – wnikliwy przegląd plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują szczegółowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające ryzyko dalszych ataków. Jeśli długookresowa infekcja spowodowała włączenie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują też konieczne działania w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie wtyczek jest bardzo istotne, bowiem eliminacja wszelkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, iż taki przypadek nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]