Co komunikują tabliczki informacyjne

Jeśli szukasz tabliczek informacyjnych, skieruj się tutaj

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa. Zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi, ale dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Sprawdźmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – umieszczane przy drzwiach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znaczą obiekty biurowe – wieżowce, zakłady pracy, banki, szpitale. Sprawiają, że szybko znajdziemy właściwy budynek. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na elewacjach bloków, ponieważ bardzo często możemy je również dostrzec w pomieszczeniach. To ogromna grupa oznaczeń, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w ogromnych kompleksach budynków – w budynkach rządowych przy wejściu widnieją tabliczki z nazwami referatów. Szukasz sekretarza czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Równie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które znajdujące się przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wymagane przez odpowiednie przepisy

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez polskie prawo. Znakują drzwi ewakuacyjne, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o niebezpiecznych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są także fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych komponentów (takich jak PCV), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne, a ich montaż jest niezwykle łatwy.

Dane firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]